آنغوزه یا آنقوزه

خرید و فروش آنغوزه یا آنقوزه

شرایط رشد آنغوزه یا آنقوزه 

این گیاه دارویی به راحتی در خاک معمولی یا متوسط ​​، حاصلخیز ، خشک تا متوسط ​​، خاکهای خوب زهکشی شده در آفتاب کامل رشد می یابد. آنغوزه یا آنقوزه به سادگی سایه روشن ، خاک ها ی فقیر ، خشکسالی و شرایط شور را می تواند تحمل کند. شدت گل / رنگ آبی در مناطقی که آفتاب کامل دارند و شبهای خنک دارند. گیاهان بلند تمایل به پراکندگی دارند ، به ویژه اگر در خاکهای حاصلخیز مرطوب و یا در هر چیزی کمتر از خورشید کامل رشد کنند. گلهای بسته پس از شکوفه برای حفظ ظاهر گیاه جذاب می شود. این گیاه از نوع بوته ای بوده که در زمان پیوند دادن ضعیف عمل می کند و پس از عمل پیوند بهتر است در معرض آفتاب کامل قرار گیرد.

آنغوزه یا آنقوزه

آنغوزه یا آنقوزه

 

خصوصیات قابل توجه آنغوزه یا آنقوزه 

اسم انگلیسی و علمی آنغوزه یا آنقوزه   Eryngium alpinum)   ) می باشد  ، معمولاً به عنوان هاله دریای آلپی نامیده می شود ، تا حدودی درشت ، سفت و با انشعاب های  شاخه دار و از گل سرخ تشکیل می شود که گل سرخ که به طور معمول روی ساقه های قائم رشد می کند به ۲۶-۳۳ اینچ قد با پهنای ۱۹ برابر است. این گیاه بومی مناطق زیرزمینی صخره ای و مراتع مرطوب تا ارتفاع ۶۴۰۰ متر از سطح دریا در اروپای مرکزی و جنوب شرقی رشد می کند.

ساقه های تنه ای ، مستقل ، به شکل عمودی از اواسط تابستان تا پاییز (تیر ماه تا مهرماه) با سرهای تک ، مخروطی شکل ، خارهای مویی ، بهمراه موهای گل و باریک (به طول ۳ متر) پر از گلهای کوچک و آبی متراکم پر و به هم چسبیده می شوند. هر سر گل توسط گل برگهایی زینتی و تزئینی ، موهای زبر و خشن به شکلی ریز تقسیم شده و تا حدودی نرم و لمس برس های آبی قرار دارد که به بیرون و رو به بالا از پایه سر گل گسترش می یابد. این گیاهان دارای برگهای اصلی تخمدان ، خاردار ، قلبی شکل (به طول ۶-۱۲ متر) و برگهای ساقه فوقانی ۴ لبه کاملاً تقسیم شده هستند. شاخ و برگ در نزدیکی پایه گیاه سبز است ، اما برگهای فوقانی ، ساقه های فوقانی ، گل ها و برس های گل مایل به آبی است.

چگونگی نام گذاری آنغوزه یا آنقوزه 

ناماین گیاه از نام یونانی باستان استفاده شده است که Theophrastus برای گیاهانی استفاده کرده است که در یونان رشد کرده است و (احتمالاً Eryngium campestre) یا یک مرجع یونانی است که به طبیعت خاردار یا موز گیاهان در این جنس تبدیل شده است.

 

آفات آنغوزه یا آنقوزه

هیچ حشره یا مشکل جدی وجود نداردکه بتواند این گیاه خودرو را از بین ببرد . رطوبت بر روی این گیاه تاثیر گذاشته و در مناطق شرجی که رطوبت بالا است نمی تواند محل خوبی برای کشت و همچنین رویش آنغوزه یا آنقوزه  باشد و در ایران این گیاه به صورت خود رو در کوهستان و مناطق کوهی که مسیر سختی دارد رویش می کند.

داروشناسی و تاثیرات مهم این گیاه

تاکنون مطالعات و تحقیقات زیادی انجام شده که مشخص شود اثرات درمانی و پیشگیری  آن صورت نگرفته است؛ اما در مطالعه ای که بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شده باعث شده که کلسترول سرم را پایین نیاورده است    و تاثیری بر روی چربی و کلسترول ندارد.


عوارض جانبی و ناخواسته آنغوزه یا آنقوزه  


مصرف به صورت خوراکی آن در بزرگسالان ذمشکلی ندارد و گزارشی مبنی بر مسمومیت وجود ندارد، ولی در بچه ها می‌تواند ایجاد مسمومیت کند. همچنین استفاد آن در حد مصرف نرمال بسیار خوب بوده و شکایاتی مبنی بر تاثیر نامطلوب در بدن انسانها گزارش نشده است، ولی امکان دارد در بعضی افراد و اشخاصا با مصرف بیش از حد باعث  اسهال، نفخ، سوزش مراجعه به سرویس بهداشتی، درد در معده، سردرد، گیجی و تشنج ایجاد کند. همچنین شیره آنغوزه یا آنقوزه  ممکن است بر روی پوستی تاثیر گذاشته و باعث وروم و تغییر شکل در پوست افراد شود. با توجه به اینکه آنغوزه یا آنقوزه  دارای خاصیت قاعده آور در زنان می شود که مصرف بیش از حد آن می تواند باعث سقط شود؛ لذا توصیه می‌گردد در دوران بارداری و شیردهی مصرف نشود.

ما در شرکت سینا گستر تامین کننده شیر آنغوزه یا آنقوزه  به صورت تلخ و شیرین هستیم که همانطور در که شما اطلاع دارید این شیره مصرف پزشکی دارد و برای صنعت دارویی یکی از مواد های اولیه شناخته می شود و برای خرید و فروش آنغوزه یا آنقوزه می توانید با ما تماس بگیرید.