چرا باید سیر را ناشتا خورد

علت مصرف سیر در زمان ناشتا بودن چیست؟

سیر جزوه گیاهان بومی کشور هند می باشد و اگر به در زمانی که ناشتا هستیم مصرف شود مانند یک آنتی‌بیوتیک ویا چرک خشک کن کاملا طبیعی عمل می‌کند.
اما چرا در زمان ناشتا باید از سیر استفاده کرد؟ ما در این مقاله به بررسی تاثیر استفاده ناشتا از سیر پرداخته ایم.

سیر

همانطور که همه ما درباره مزایای زیاد سیر در جریان هستیم و این موضوع از قدیم تا الان هم به تمام افراد ثابت شده است. سیر جزوه گیاهان بومی کشور هند می باشد و اگر به در زمانی که ناشتا هستیم مصرف شود مانند یک آنتی‌بیوتیک ویا چرک خشک کن کاملا طبیعی عمل می‌کند.
دلایل مختلفی برای استفاده از سیر به صورت ناشتا وجود دارد که یکی از مهمترین آنها به خاطر این است که صبح ها و در زمانی که ناشتا هستید باکتری های بدن مقاومت کمتری دارند و در نتیجه سیر ها سریع تر بر روی آنها تاثیر می گذارد.

معرفی انواع خاصیت های سیر

زمانی که سیر همدان را در اول صبح قبل از صبحانه میل می کنید در حقیقت بدن خود را بیمه کرده و با همین کار ساده همه انگلل ها و کرم های موجود در روده را بیرون رانده و در برابر بیماری های مانند فشار خون بالا و دیابت و سرطالن خود را محافظت می کنید.
میل کردن سیر قبل از صبحانه روی خون تاثیر گذاشته و این ماده غذایی باعث می شود فشار خون کم شده و هضم غذا بهتر و آسان تر انجام شود.
تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۱ انجام شد نشان می دهد نفراتی که به طور مرتب از سیر تغذیه می کنند احتمال سرماخودرگی در آنها کاهش می یابد.
سیر در عملکرد بهتر کبد،قلب و کیسه صفرا تاثیر می گذارد و همچنین برای مبارزه با اسهال،بی اشتهایی،استرس و مشکلات عصبی مفید می باشد.

اگر علاقه دارید که انواع بیماریها مانند سل، سینه‌پهلو، Cold stop، نقرس ،احتقان ریوی، آسم، هموروئید (بواسیر)، یبوست، عفونت گوش و سیاه‌سرفه سراغ شما نیاید از سیر استفاده کنید.
تحقیقاتی نشان می دهد نفراتی که به طور مرتب از سیر تغذیه می کنند احتمال سرطان در آنها کاهش می یابد و همچنین سیر از بافت های کبد هم محافظت می کند.
سیر مجزهای دیگری هم دارد که عبارتند از کاهش قند خون، افزایش قدرت باروری و انسان را جوان می کند و لازم به توضیح است که این خواصی که درباره سیر اعلام شد جزو کوچکی از مزایای این خوراکی مفید می باشد.

راههای درست مصرف کردن سیر

سیر دارای دو بخش مهم به نام‌های آلیسین و دی‌آلیل‌ دی‌سولفید می‌باشد که خواص پزشکی دارند. اگر هر روز صبح قبل از صبحانه و به صورت روزانه سیر مصرف کنید به طور معمول و طبیعی‌ترین شکل ممکن عمر طولانی همراه با سلامتی و تندرستی خواهید داشت. اگر از بوی آن ناخوشایند هستید و یا معده‌ی شما در اثر مصرف سیر به هم می ریزد می‌توانید از مکمل‌های غذایی سیر که به صورت قرص و یا پودر در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد استفاده کنید.

معرفی انواع مزایای دیگر سیر

* بدانید که اگر سیر را روی دندانی که درد می‌کند قرار دهید باعث آرام شدن آن می‌شود.
* همچنین می‌توانید از این گیاه به صورت موضعی نیز استفاده کنید و آن را به صورت مرهم برای آرام کردن نیش برخی از حشرات موذی و یا برای راحتی از شر زگیل استفاده کنید.
* برای اینکه از سرماخوردگی رهایی یابید کافی است که یک عدد سیر پوست‌کنده را در آب گرم بجوشانید و در همان لحظه از بخورش استفاده کنید. که با این کار باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از سرماخوردگی می‌شود.
* اگر شما روماتیسم دارید یک حبه سیر را داخل روغن زیتون له کنید و هر روز صبح آن را به جای که دردناک است بمالید.
* اگر گوشتان دچار عفونت و تورم شده است سیر را له کنید و آب آن را صاف کنید. یک تا دو قطره از این آب را داخل گوشتان بچکانید.
* برای جلوگیری از فراموشی کاری و مشکلات حافظه یک کیلوگرم سیر را پوست‌کنده و ریزریز کنید. سپس آن‌ها را با مقداری آبلیموترش مخلوط کرده و داخل یک ظرف شیشه‌ای دربسته بریزید. اجازه دهید به مدت ۲۴ روز بماند تا خواص آن کاملا آزاد شود. سپس هر روز قبل از صبحانه یک قاشق چای‌خوری از این ترکیب را بنوشید.
* برای جلوگیری از سنگ کلیه دو قاشق غذاخوری سیر خردشده را در یک چهارم لیتر آب جوش به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید. محلول را صاف کنید و یک فنجان صبح قبل از صبحانه و یک فنجان شب قبل از خواب میل کنید.
* برای تسکین دردهای عادت ماهانه در پنج روز اول، یک تا ۲ حبه سیر قبل از صبحانه میل کنید.