خواص سیر

خواص سیر

خواص سیر و فواید سیر و مضرات سیر و خاصیت سیر و درمان بیماریها با سیر و درمان انواع بیماری های عفونی و داخلی را در سیناگستر سیر، مزاجی گرم و خشک دارد و به گفته متخصصان طب سنتی، گیاهی است که سه نوع بیابانی، بستانی و کوهی دارد و برای درمان سردی مزاج جنسی، ریزش مو، بیماری های قلبی و فشارخون مفید است.

ادامه مطلب …

خواص سیر برای سیستم قلبی

آشنایی با خواص سیر در سیستم قلبی انسان

آدِش کی جین، پزشک مرکز تحقیقاتی بالینی و دانشکده پزشکی تولان در نیو اورلئان، در سال گذشته گزارش داده است که سیر می تواند باعث کم کردن میزان کلسترول و به ویژه نوع لیپوپروتئین کم حجم (LDL) در خون انسان شود.

ادامه مطلب …

تاریخچه گیاه سیر

تاریخچه و معرفی گیاه سیر

سیر (garlic) با نام علمی Allium sativum گیاهی از راسته مارچوبه‌ (Asparagales) و از تیره نرگسیان و زیر تیره پیازیان (Alliaceae) و سرده والک (Allium) است.

ادامه مطلب …

چرا باید سیر را ناشتا خورد

علت مصرف سیر در زمان ناشتا بودن چیست؟

سیر جزوه گیاهان بومی کشور هند می باشد و اگر به در زمانی که ناشتا هستیم مصرف شود مانند یک آنتی‌بیوتیک ویا چرک خشک کن کاملا طبیعی عمل می‌کند.
اما چرا در زمان ناشتا باید از سیر استفاده کرد؟ ما در این مقاله به بررسی تاثیر استفاده ناشتا از سیر پرداخته ایم.

ادامه مطلب …

ویژگی سیر

معرفی محاسن و مزایای استفاده از سیر برای افردا مختلف؟

سیر جزو خوراکی های گرم و خشک می باشد وبا توجه به تحقیقاتی که در طب سنتی انجام شده سیر را به سه گروه مختلف که عبارت است از نوع بیابانی، بستانی و کوهی تقسیم کرده است و برای درمان امراضی مانند سردی مزاج جنسی، ریزش مو، بیماری های قلبی و فشارخون بسیار مفید است.

ادامه مطلب …